جزئیات مفقود شدن سه گردشگر در کویر مرنجاب – اداره تبلیغات اسلامی

خبرگزاری فارس: سخنگوی اورژانس کشور با اشاره به جزئیات مفقود‌ شدن ۳ گردشگر در کویر مرنجاب گفت: ورود به کویر راحت است اما پس از گذشت چند کیلومتر افراد دیگر قادر به شناخت مسیر نخواهند بود بنابراین همراه بودن با یک‌راه بلد امری ضروری است
وی افزود: متأسفانه از یک گردشگر مرد که برای یافتن کمک از آن‌ها جداشده بود خبری در دست نیست و جست‌وجوها برای یافتن گمشده کویر مرنجاب همچنان ادامه دارد.

مجتبی خالدی در مورد جزئیات مفقود شدن 3 ‌گردشگر در محدوده دریاچه نمک آران و بیدگل اظهار داشت: این سه گردشگر که دو زن و یک مرد بودند به دلیل گم کردن مسیر اصلی دریاچه مفقود شدند که دو گردشگر زن این گروه خوشبختانه امروز توسط رانندگان معدن نمک پیدا شده‌اند.

سخنگوی اورژانس کشور با اشاره به اینکه روز گذشته خانواده‌های آنان اعلام کردند که نمی‌توانند ارتباطی با آن‌ها بگیرند، گفت: به دلیل وسعت بسیار زیاد کویر و جستجو با چشم غیرمسلح از بالا امکان جستجوی دقیق وجود ندارد.
خالدی تأکید کرد: گردشگران باید از ورود به فضاهایی که شناخت کافی ندارند به‌شدت پرهیز کنند. همچنین کسانی که اقدام به کویر نوردی می‌کنند باید از افراد بسیار زبده و آشنا به منطقه، امکانات خاص و تجهیزات کافی استفاده کنند.

وی بیان داشت: متأسفانه وضعیت کویر به‌گونه‌ای است که طوفان‌های شنی معمولاً مسیر را می‌پوشاند و افراد امکان شناسایی جهت درست را نخواهند داشت علاوه بر این اگر افراد در کویر دچار مشکل شده و بی‌هوش شوند، سطح شنی کویر روی افراد را می‌پوشاند و پیدا کردن آن‌ها با توجه به پوشاندن شن به‌شدت سخت خواهد بود.

آگاه باشند که معمولاً ورود به کویر راحت است اما پس از گذشت چند کیلومتر افراد دیگر قادر به شناخت مسیر نخواهند بود.

خبرگزاری فارس: سخنگوی اورژانس کشور با اشاره به جزئیات مفقود‌ شدن ۳ گردشگر در کویر مرنجاب گفت: ورود به کویر راحت است اما پس از گذشت چند کیلومتر افراد دیگر قادر به شناخت مسیر نخواهند بود بنابراین همراه بودن با یک‌راه بلد امری ضروری است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *