ژان لوك گدار و ابراهيم گلستان در يك قاب – اداره تبلیغات اسلامی

روزنامه اعتماد: میترا فراهانی، فیلمساز ایرانی مقیم اروپا قرار است برای فیلم جدید خود از حضور دو چهره جریان‌ساز سینمای غرب و شرق استفاده کند
این ایده رودررو قرار دادن این دو فیلمساز، که هرکدام خصوصیات اخلاقی و هنری خاص خود رادارند، بسیار جالب و سورپرایز بود و حالا باعث کنجکاوی بسیاری از مشتاقان سینما خواهد شد که سینماگری از شرق، در مقابل غول بزرگی از غرب چه چیزی برای روایت کردن در مقابل همدیگر دارند؟ ابراهیم گلستان متولد ۱۹۲۲ (۹۶ ساله) در شیراز، و ژان لوک گدار متولد ۱۹۳۰ (۸۸ ساله) در شهر کوچک رول در سوییس و رودررو کردن‌شان، می‌تواند از سندهای ماندگار سینما به شمار ‌آید. چنانچه ساخت فیلم به‌خوبی پیش برود و تا آخر امسال به پایان برسد، می‌توان انتظار داشت که در جشنواره کن ۲۰۱۹ آن را مشاهده کنیم.

روزنامه اعتماد: میترا فراهانی، فیلمساز ایرانی مقیم اروپا قرار است برای فیلم جدید خود از حضور دو چهره جریان‌ساز سینمای غرب و شرق استفاده کند. به گزارش سینما سینما این فیلمساز ایرانی تصمیم دارد برای فیلم جدید خود از حضور ژان لوک گدار و ابراهیم گلستان بهره ببرد. در جشنواره کن امسال برای دریافت جایزه «نخل طلای ویژه» به ژان لوک گدار برای فیلم «کتاب تصویر» میترا فراهانی، به عنوان یکی از تهیه‌کننده‌های این فیلم روی صحنه رفت و آن را دریافت کرد و از سوی ژان لوگ گدار، ازجشنواره و داوران تشکر کرد.

در همان زمان نیز بسیاری از دیدن او روی صحنه سورپرایز شدند و برای‌شان سوال ایجادشده بود. میترا فراهانی که مدتی است در اروپا به کارفیلمسازی مشغول است و ازجمله فیلم «فی فی از خوشحالی زوزه می‌کشد» را در رابطه با بهمن محصص و آثارش ساخته بود و جوایز زیادی هم در جشنواره‌ها به دست آورده بود، مدتی است به عنوان مدیر تولید اجرایی آخرین فیلم گدار «کتاب تصویر» فعالیت می‌کرد. ژان لوک‌گدار که خود به جشنواره کن نیامده بود، دو تهیه‌کننده خود، از جمله میترا فراهانی را به کن فرستاده بود. مدتی است که میترا فراهانی خیلی بی‌سروصدا در حال ساخت فیلمی با شرکت ژان لوک گدار، از سردمداران موج نو سینمای فرانسه، و همچنین ابراهیم گلستان، از سردمداران مهم موج نو سینمای ایران است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *