اعلام بزرگداشت‌های جشن خانه سینما – اداره تبلیغات اسلامی

خبرگزاری ایسنا: مراسم بزرگداشت سیروس ابراهیم زاده، کیانوش عیاری و حسین علیزاده در نوزدهمین جشن بزرگ سینمای ایران برگزار می‌شود و جایزه سیف الله داد نیز به پاس یک عمر خدمت به فرهنگ و هنر ایران به دکتر محمدحسن خوشنویس اهدا خواهد شد
وی طراح و بنیانگذار نوین فیلمخانه ملی ایران و مرکز اسناد و آثار تصویری کشور است. انتشار اولین فصلنامه فیلمخانه ملی ایران، ایجاد آرشیو خرید بلیط هواپیما ایران ایر عکس و اسلاید و ساماندهی آرشیو صدا در فیلمخانه و همچنین توسعه و ترویج فناوری و دانش مرمت فیلم از دیگر فعالیت‌های او است.

وی علاوه بر آثار موسیقیایی ماندگار کشور، موسیقی متن فیلم های دلشدگان، گبه، ابر و آفتاب، مدرسه‌ای که باد برد، ایران سرای من ، زشت و زیبا، دختران خورشید، عشق طاهر، لاک پشت‌ها هم پرواز می‌کنند، نیوه مانگ، آواز گنجشک‌ها، ملکه، در چشم باد و آسمان زرد کم عمق را ساخته قیمت تور مالزی است.

حسین علیزاده پس از طی هنرستان موسیقی به دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران رفت و همزمان در مرکز حفظ و اشاعه موسیقی نیز به تحصیل و اجرای کنسرت پرداخت. وی همچنین در دانشگاه برلین نیز تحصیل کرده است.

خوشنویس طراحی جشنواره شمسه، مدیریت طرح مجتمع هنرهای آیینی و نمایش های سنتی ایران و ده ها طرح دیگر از جمله تاسیس دفتر پژوهش‌های فرهنگی و مدیریت آن را به عهده داشته است.

علیزاده تور تبریز بخشی از موسیقی متن فیلم ” پادشاهی بهشت” رایدلی اسکات را نیز در سال 2005 ساخته است و به خاطر آثارش بارها سیمرغ بلورین بهترین موسیقی فیلم فجر را در فیلم‌های  (گبه)1374، (زشت و زیبا)1377، (آواز گنجشک‌ها)1387، 1390 (ملکه) از آن خود ساخته و نامزد دریافت سه جایزه “گرمی ” نیز بوده است.

کیانوش عیاری:  متولد 23 اردیبهشت 1330 در اهواز، نویسنده، کارگردان و تهیه کننده سینمای ایران است. او ساخت فیلم‌های کوتاه تور بدروم نوروز 97 8 میلیمتری را در سینمای آزاد اهواز آغاز کرد و فعالیت حرفه‌ای خود را با نگارش فیلمنامه و کارگردانی فیلم «تنوره دیو» آغاز کرد.

حسین علیزاده: متولد اول شهریور 1330 در تهران، ردیف دان، آهنگساز، پژوهشگر و نوازنده و مدرس موسیقی کشور است.

وی همچنین به عنوان تدوین کننده، طراح صحنه و لباس، مشاور کارگردان در سینما تجربیاتی داشته و مجموعه‌های روزگار قریب، هزاران چشم و 87 متر را نیز  ساخته است.

شبح تور قبرس کژدم، روز باشکوه، دو نیمه سیب، آبادانی ها، شاخ گاو، بودن یا نبودن، سفره ایرانی، بیدار شو آرزو، خانه پدری و کاناپه برخی از آثار عیاری در مقام نویسنده، کارگردانی و تهیه کنندگی است و علاوه بر آن فیلم های سینمایی بسیاری را نوشته و یا کارگردانی کرده است.

 این مراسم با حضور سینماگران، مسئولان و دست اندرکاران فرهنگی و هنری کشورمان بعد از ظهر روز یکشنبه نوزدهم شهریورماه برگزار تور ارزان مالزی می شود.

سیروس ابراهیم زاده:متولد سال 1316 در اردبیل، از بازیگران با سابقه و پیش کسوت تلویزیون، تئاتر وسینمای ایران است. وی پس از اخذ لیسانس زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه تهران به طور همزمان در رشته های تئاتر از مدرسه هنرهای دراماتیک و موسیقی از دانشگاه بیرمنگام انگلستان فارغ التحصیل شده است.

اعلام بزرگداشت‌های جشن خانه سینما

ابراهیم تعمیرات 118 زاده فعالیتش را از سال 1346 در رادیو و تلویزیون آغاز کرد و در بسیاری از فیلم های سینمایی از جمله:ستارخان- کمال الملک – تحفه ها-برخورد-مجسمه- چهره – هتل کارتن – ساغر-  مومیایی3 – مسافر ری -دلبران- عشق فیلم  – شمعی در باد – مکس- عروس فراری- تردست -شام عروسی  -تله -اسب – مقلد شیطان- سوغات فرنگ- تاکسی نارنجی- تور ارزان مارماریس عروسک و… ایفای نقش داشته است.
عیاری در جشنواره‌های داخلی و بین المللی نامزد و همچنین برنده جوایز بسیاری بوده است.

وی همچنین شرکت توسعه فضاهای فرهنگی، موزه عکسخانه شهر و راه اندازی 6 مجله تخصصی در شهرداری را پایه گذاری کرده است.

محمد حسن خوشنویس: مدیر فرهنگی 62 ساله، تحصیلات خود را در حوزه‌های مختلف فنی و مهندسی آغاز و پس از آن با اخذ فوق لیسانس مدیریت و سپس با فارغ التحصیلی تور ارزان روسیه در رشته مدیریت تخصصی مراکز اسناد و آثار سینمایی در آلمان استمرار بخشید.

خبرگزاری ایسنا: مراسم بزرگداشت سیروس ابراهیم زاده، کیانوش عیاری و حسین علیزاده در نوزدهمین جشن بزرگ سینمای ایران برگزار می‌شود و جایزه سیف الله داد نیز به پاس یک عمر خدمت به فرهنگ و هنر ایران به دکتر محمدحسن خوشنویس اهدا خواهد شد.
خوشنویس به عنوان مشاور فرهنگی و هنری شهرداری تهران، موسس معاونت قیمت تور قشم فرهنگی و اجتماعی در شهرداری‌ها، ارائه دهنده طرح تاسیس فرهنگسراها، خانه های فرهنگ محله و نگارخانه ها در شهرداری تهران است.

مدیریت و انتشار صدها عنوان کتاب در حوزه های ایرانشناسی، مدیریت، معماری، شهر شناسی، عکاسی و سینما از دیگر سوابق او است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *