وقتی یک ماشین کنترلی، مثل بدل کار هالیوود ظاهر می‌شود + دو گاف بزرگ در داوری جشن خانه سینما – اداره تبلیغات اسلامی

وبسایت روزیاتو: یکی از حقه های قدیمی در هالیوود این است: اگر می خواهید مدل های کوچک همانند وسایل نقلیه در اندازه واقعی به نظر برسند، باید با سرعت بسیار بالا از آن ها فیلم برداری کنید
اگر کنجکاو هستید تا این صحنه را تماشا کنید، توصیه می کنیم تا ویدئوی زیر را ببینید.

فیلمی که از بدل‌کاری این ماشین اسباب بازی گرفته شده، با سرعت ۱۰۰۰ فریم در ثانیه ضبط شده به همین خاطر بسیار واقعی به تور کیش هوایی نظر می رسد.

وبسایت روزیاتو: یکی از حقه های قدیمی در هالیوود این است: اگر می خواهید مدل های کوچک همانند وسایل نقلیه در اندازه واقعی به نظر برسند، باید با سرعت بسیار بالا از آن ها فیلم برداری کنید.
این دقیقا ترفندی است که یوتوبرهای کانال «اسلومو گایز» در یکی از فیلم های جدید خود به کار گرفته اند. آن ها با استفاده از دو ماشین اسباب بازی کنترلی مدل Traxxas XO-1 RC، طوری صحنه سازی کرده اند که تصور بلیط سیستمی می کنید در حال تماشای یک فیلم هالیوودی هستید.

——————-

روزنامه کیهان نوشت: در حالی که سالهاست ساختار شلخته و غیرحرفه‌ای جشن خانه سینما، آن را رنج می‌دهد، در همان مراحل اولیه نوزدهمین دوره خود با معضل بسیار جدی مواجه شد، چنانچه بعضی کارشناسان سینمایی، لیست نامزدهای جشن را حاوی گاف‌های مهم و یا سوتی‌هایی خواندند که ا ستاندارد بودن مراسم یاد شده را بیش از هر زمان دیگری بلیط کیش زیر علامت سؤال می‌برد!
به خصوص که دو فیلم از میان نامزدهای بهترین فیلم حتی در میان نامزدهای رشته‌های اصلی فنی هم حضور ندارند!!! این درحالی است که گاف‌های دیگر مانند قرار گرفتن همه بازیگران اصلی فیلم «ماجرای نیمروز» به عنوان نامزدهای نقش مکمل! یا نامزدی فیلم «زاپاس» برای بهترین طراحی لباس!! و یا تفاوت 75 درصدی نامزدهای بهترین صداگذاری با کاندیداهای بهترین صدابرداری!از دیگر سوتی‌های تور اروپا نوروز 97 فهرست نامزدهای جشن خانه سینما بود

مهم‌ترین این گاف‌ها، حضور فیلم‌هایی در زمره نامزدهای بهترین فیلم است که در رشته‌های اصلی دیگر نظیر بهترین کارگردانی و بهترین فیلمنامه نامزد نشده اند! چگونه امکان دارد فیلمی که در دو رشته اصلی یعنی کارگردانی و فیلمنامه حتی در میان 5 فیلم هم جای نداشته، بتواند در میان برگزیدگان بهترین فیلم قرار بگیرد؟!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *